Всеукраїнська конференція “AntIDote: Єднання” стартує у Львові: деталі

Всеукраїнська конференція “AntIDote: Єднання” стартує у Львові: деталі

Протягом 24-26 червня у Львові пройде всеукраїнська конференція “AntIDote: Єднання”. Під час заходу обговорять місце культури в час війни та як вона може об’єднувати людей. У понеділок, 23 червня, організатори конференції розповіли журналістам деталі та програму заходу.

Ідея “AntIDote: Єднання”

Конференція “AntIDote: Єднання” триватиме три дні і об’єднає митців, освітян, управлінців, студентів, активістів та представників громадського сектору. Владислав Троїцький, засновник та головний ідеолог проєкту, розповів про ідею “AntIDote: Єднання”:

“Спочатку це була така ідея: протидія маніпуляції та дезінформації через мистецтво. Але потім ми зрозуміли, що треба діяти набагато ширше — об’єднувати українців, які в Україні і за кордоном. Це дуже потужний ресурс, і, на жаль, поки нема певної стратегії в держави що робити … Неможливо себе позиціонувати лише як жертва агресії чи війни, треба вибудовувати сучасний міф”.

“В диктаторських, або авторитарних країнах звучання в унісон: всі співають і марширують в одну ногу. Україні ж притаманне більш поліфонічне багатоголосся. Тобто коли я чую кожен голос, але коли вони разом — це звучить потужно і красиво. Але це потрібно налаштувати, вибудувати якийсь камертон, щоб люди налаштовувались і було таке співзвуччя красиве”, — додає засновник заходу.

Культура як антидот проти пропаганди

Співорганізатором і фінансовим партнером події виступає Благодійний фонд Козицького. Засновник фонду, Зіновій Козицький, пояснив філософію проєкту, порівнявши російську пропаганду з отрутою:

"Російська пропаганда — це отрута, можливо повільної дії, але вона отруїла все світове суспільство. Вона на Півдні, на Півночі і Європі. Вона вибудовувалась і є дуже професійною. І якщо отрута входить в голови людей — з нею слід боротись антидотами", — зазначив засновник фонду Зіновій Козицький.

За словами мецената, мистецтво є дієвим механізмом протидії російській пропаганді і саме тому фонд підтримав ідею “AntIDote: Єднання”:

“Цю ідею ми підтримали, бо вже працюємо в цьому ключі. За час війни ми зробили понад 50 виставок в різних країнах світу і ця культурна дипломатія дає своє результати. Ми показуємо що Україна живе, попри цю тяжку війну вона має своє мистецтво і культуру. Це допомагає і українцям, які виїхали і почувають себе там в якійсь мірі меншовартісними і коли проєкти з України приїжджають — вони відчувають свою ідентифікацію”, — додав Зіновій Козицький.

Програма конференції

Перший день конференції, 24 червня, пройде у галереї ZAG. На гостей очікує музичний вечір за участі виконавиці та солістки DakhTrio Софії Баскакової та неофіційне спілкування і знайомство. Другий та третій дні конференції пройдуть у Центрі Шептицького УКУ, де відбудуться публічні дискусії і воркшопи.

Організатори заходу: “Ми і світ Благодійний фонд Козицького”, Zenyk Art Gallery, ГогольFest, Київська школа державного управління ім. Сергія Нижного, Український католицький університет, за підтримки Львівської обласної військової адміністрації.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності
OSZAR »